Warsztaty dla dzieci

W tym miesiącu po raz kolejny  miałam przyjemność prowadzenie warsztatów „Niemiecki na Wesoło”. Tym razem odwiedziłam młodzież w szkole podstawowej w Dytmarowie w woj. opolskim.

Jak zwykle przyjęcia było bardzo miłe, a wszyscy z niecierpliwością czekali na to co dla nich przygotowałam. Ponieważ tematyka wakacyjna cieszy się dużą popularnością bawiliśmy się w zgadywanie przedmiotów związanych z tym tematem. Na początku przy pomocy takich obrazków omówiliśmy sytuacje oraz wymieniliśmy przedmioty, które są typowe dla Sommerferien:

                                              

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i każda miała zadanie odgadnięcia nazwy ukrytych przedmiotów w naszych magicznych pudłach:

                                               

Bez wyciągania rzeczy z pudła uczniowie zgadywali co znajduje się w środku, używając jedynie zmysłu dotyku. Następnie zapisywali wyrazy w języku niemieckim na kartkach papieru. Ostatecznie uczniowie kolejno wyciągali przedmioty z pudełek, prezentowali całej klasie i zapisywali na tablicy. Za poprawnie napisany rodzajnik grupy dostawały dodatkowe punkty.

Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów również w Waszej placówce. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy lub telefonicznie.

Pozdrawiam

Ola Larysz